EDUKACJA I ZABAWA Z DZIEĆMI W DOMU - BIEDRONKI 08.04.2021 (CZWARTEK)

Dzień dobry! Czy wstaliście prawą nogą? Buzie uśmiechnięte? Mam nadzieję, że tak. Jeżeli nie, to liczę, że nasze zabawy rozchmurzą Wasze buzie! Zaczynamy zabawy :D

• Zabawa ruchowa „Przylot bocianów”.

Dziecko biega po pokoju i macha szeroko rozpostartymi ramionami, udając lecącego bociana. Na hasło Rodzica.: Gniazdo – ląduje, składając skrzydła blisko ciała, i staje na jednej nodze (druga może być ugięta w kolanie), głośno przy tym klekoce z radości (powtarzamy zabawę kilka razy).

• Zabawa dydaktyczna „Przeczenia”. Dzieci dopowiadają przeczenia do podanych przez Rodzica słów: nieszybki (wolny), nieciepły (zimny), niemały (duży), niestary (młody), niemokry (suchy), niewesoły (smutny), niedaleki (bliski), niebiedny (bogaty), niedługi (krótki) itp.

• Praca plastyczna: skoro bociany przyleciały, to zrobimy sobie dzisiaj bociana. Będą potrzebne: okrągłe płatki kosmetyczne, czerwona i czarna kartka, zielona bibuła (może być zielona kartka), ołówek, klej, nożyczki. Niewielka pomoc rodzica też niezbędna. Z tego filmiku dowiecie się jak wykonać zadanie:

Komunikat 2021-04-08, 09:09 | autor: Aldona Kurkowska